کمک مالی جدید 7 میلیون دلاری از تحقیقات در مورد چگونگی تأثیر مواد شیمیایی محیطی بر میکروبیوم روده پشتیبانی می کند

مطالعه عامل مهمی برای افزایش اکسیداسیون لیپیدها را نشان می دهد

در سرتاسر جهان، نرخ بالای چاقی و سایر شرایط التهابی با افزایش خطر ابتلا به سرطان، بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 مرتبط است. بررسی چگونگی تاثیر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی محیطی بر میکروبیوم روده برای تشدید این شرایط، هدف کمک مالی جدید ۷ میلیون دلاری است که به اندرو پترسون، استاد سم شناسی مولکولی و استاد جان تی و پیج اس. اسمیت در کالج علوم کشاورزی اعطا شد.

مؤسسه ملی علوم بهداشت محیطی، بخشی از مؤسسه ملی بهداشت، این بودجه را تحت برنامه تحقیقاتی نوآورانه، چشم انداز سلامت محیطی یا RIVER خود اعطا کرد. طبق وب‌سایت این مؤسسه، برنامه RIVER از «محققان برجسته علوم بهداشت محیطی که چشم‌انداز وسیعی از خود نشان می‌دهند» حمایت می‌کند و «آزادی فکری و اداری و همچنین حمایت پایدار را به آنها می‌دهد تا تحقیقات خود را در جهت‌های جدید دنبال کنند تا به تأثیرات بیشتری برسند».

عوامل خطر مانند رژیم غذایی و سبک زندگی، و همچنین نمونه های نادر استعداد ژنتیکی، نمی توانند این مشکل بهداشت عمومی را که به سرعت در حال رشد است توضیح دهند. شواهد علمی قانع کننده ای وجود دارد که نشان می دهد قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی محیطی از طریق رژیم غذایی -; به ویژه، مواد شیمیایی محیطی پایدار -؛ ممکن است نقش مهمی در این بیماری‌های مزمن داشته باشد.»


اندرو پترسون، استاد سم شناسی مولکولی و استاد جان تی و پیج اس. اسمیت در کالج علوم کشاورزی، ایالت پن

پترسون که همچنین به عنوان استاد بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی در کالج علوم ابرلی منصوب می شود، خاطرنشان کرد که سطوح این مواد شیمیایی به طور فزاینده ای در انسان یافت می شود. وی گفت: برای مطالعه مکانیسم های مرتبط با مواد شیمیایی محیطی و ارزیابی ارتباط آنها با بیماری های مزمن مانند چاقی و بیماری های التهابی روده، تحقیقات فوری لازم است.

پترسون گفت: «بدن ما گیرنده‌هایی دارد که به رژیم غذایی، محیط و میکروبیوم روده پاسخ می‌دهند و این گیرنده‌ها می‌توانند بر متابولیسم و ​​اثربخشی سیستم ایمنی ما تأثیر بگذارند.» تحقیقات قبلی نشان داده است که یکی از این گیرنده ها – گیرنده هیدروکربنی آریل یا AHR – یک عامل کلیدی است که ارتباط بین میزبان و میکروبیوم روده را تسهیل می کند و تنظیم کننده محوری سیستم ایمنی است.

او گفت که گروهش با ایجاد مطالعات خود در مورد AHR و میکروبیوم روده شروع خواهد کرد و به بررسی گیرنده های کلیدی دیگر، با چشم به شناسایی مکانیسم هایی که مواد شیمیایی محیطی بر تعامل میکروبیوم میزبان برای تشدید بیماری مزمن تأثیر می گذارند، روی خواهد آورد.

پترسون یک تیم بین رشته ای متشکل از متخصصان بیوشیمی، آنزیم شناسی، ایمونولوژی، متابولیسم، میکروبیولوژی و سم شناسی را رهبری خواهد کرد. او محیط حمایتی و مشارکتی ایجاد شده توسط کالج علوم کشاورزی، کالج علوم ابرلی، مؤسسه سرطان ایالت پن و مؤسسه علوم زیستی هاک را به دلیل فراهم کردن محیط علمی و علمی که تیم را قادر می‌سازد تا دیدگاه‌های گسترده‌اش را که توسط برنامه RIVER پشتیبانی می‌شود دنبال کند، تحسین کرد.

پترسون توضیح داد که با برش سه موضوع اصلی، محققان این کار را انجام خواهند داد:

– بررسی کنید که چگونه قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی محیطی در مراحل اولیه زندگی، میکروبیوم روده را تغییر می دهد تا بر نتایج سلامتی تأثیر بگذارد -؛ مانند اختلالات متابولیک یا اختلالات التهابی حاد و مزمن روده -؛ بعد در زندگی

– بررسی کنید که چگونه مواد شیمیایی محیطی به طور مستقیم بر باکتری‌های مفید یا مفید دستگاه گوارش از جمله فعالیت‌های متابولیکی آنها و پتانسیل آنها برای تعدیل سلامت انسان تأثیر می‌گذارند.

– مسیرهای مربوط به چگونگی کنترل و تأثیر مواد شیمیایی محیطی بر سلامت انسان را کاوش کنید.

پترسون گفت که هر موضوع به سؤالات مهم مربوط به مواد شیمیایی محیطی و میکروبیوم روده می پردازد و او پیش بینی می کند که پیشرفت های انجام شده در یک موضوع ممکن است بر مسیر موضوعات دیگر تأثیر بگذارد.

او گفت: «برنامه RIVER به ما انعطاف‌پذیری را برای تطبیق سریع با داده‌ها و مشاهدات جدید و چرخش سریع برای آزمایش فرضیه‌های جدید و نوآورانه ارائه می‌دهد.

منبع : news medical

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Home
Account
shop
Cart
Search