سلامتی به قول معروف ثروت است و اکنون تحقیقات جدید نشان می دهد که می توان جامعه ای سالم و کم استرس را از طریق غذاهای آشنا و ارزان داشت. یکی از این غذاها ممکن است ناتو ژاپنی باشد که از سویای نرم شده تهیه می شود که جوشانده یا بخار پز شده و با باکتری به نام تخمیر شده است. باسیلوس سوبتیلیس var ناتو. باسیلوس سوبتیلیس var ناتو در خاک، گیاهان، حیوانات و معده و روده انسان یافت می شود. بیشتر ناتوی مصرفی در ژاپن از سویه میاژینو تهیه می شود.

یک گروه تحقیقاتی به سرپرستی پروفسور Eriko Kage-Nakadai در دانشکده تحصیلات تکمیلی زندگی انسانی و اکولوژی، دانشگاه متروپولیتن اوزاکا، اثرات باسیلوس سوبتیلیس var ناتو مصرف در طول عمر میزبان با استفاده از Caenorhabditis elegans کرم ها محققان دریافتند که Caenorhabditis elegans تغذیه شده است باسیلوس سوبتیلیس var ناتو طول عمر بسیار طولانی تری نسبت به رژیم غذایی استاندارد داشتند، و همچنین مشخص شد که مسیر MAPK p38 و مسیر سیگنالینگ شبه انسولین/IGF-1، که در ایمنی ذاتی و طول عمر نقش دارند، در افزایش طول عمر نقش دارند. اثرات باسیلوس سوبتیلیس var ناتو. آنها همچنین تحمل استرس را بررسی کردند که نشان داده شده است با طول عمر همبستگی دارد و دریافتند که مقاومت در برابر نور UV و استرس اکسیداتیو افزایش می یابد.

برای اولین بار، ما توانستیم امکان اثرات افزایش طول عمر را نشان دهیم Caenorhabditis elegans از طریق بلع باسیلوس سوبتیلیس var ناتو. ما امیدواریم که آزمایش‌های آتی بر روی پستانداران و مطالعات اپیدمیولوژیک به تحقق یک جامعه سالم و طولانی‌تر در صورتی که بتوانیم این تحقیقات را در مورد انسان‌ها اعمال کنیم، کمک کند.»


پروفسور Eriko Kage-Nakadai، دانشکده تحصیلات تکمیلی زندگی انسانی و اکولوژی، دانشگاه متروپولیتن اوزاکا

نتایج تحقیق به صورت آنلاین در مجله منتشر شد مجله میکروبیولوژی کاربردی در 20 آوریل 2023.

منبع:

دانشگاه متروپولیتن اوزاکا

مرجع مجله:

تراموتو، ن.، و همکاران (2023) اثرات Bacillus subtilis var. natto بر طول عمر و مقاومت در برابر استرس Caenorhabditis elegans. مجله میکروبیولوژی کاربردی. doi.org/10.1093/jambio/lxad082.

منبع : news medical

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Home
Account
shop
Cart
Search