Insilico Medicine (“Insilico”)، یک شرکت کشف دارو در مرحله بالینی مبتنی بر هوش مصنوعی (AI)، امروز نامزدی ISM6331، یک بالقوه بهترین مهارکننده pan-TEAD در کلاس را به عنوان یک ترکیب کاندید پیش بالینی (PCC) اعلام کرد. تولید شده توسط Chemistry42، موتور طراحی مولکول شیمی مولد اختصاصی آن، که مسیر کرگدن را برای درمان تومورهای جامد پیشرفته هدف قرار می دهد.

پروتئین های دامنه تقویت شده رونویسی (TEAD)، خانواده ای شامل فاکتورهای رونویسی TEAD1-4، به عنوان عوامل کلیدی رونویسی مسیر کرگدن شناخته می شوند و خروجی رونویسی آن نقش مهمی در پیشرفت تومور، متاستاز، متابولیسم سرطان، ایمنی، و مقاومت دارویی با تعامل با مسیرهای سیگنال دهی انکوژنیک بالادست و کنترل ژن های هدف پایین دست، TEAD به عنوان یک هدف درمانی بالقوه برای درمان سرطان و گزینه هایی در برابر مقاومت دارویی، با چندین روش درمانی جدید در حال توسعه ظاهر شده است.

ISM6631 یک مهارکننده غیرکووالانسی پان-TEAD قوی با داربست جدید است که از Chemistry42، پلتفرم اختصاصی هوش مصنوعی مولد Insilico برای طراحی و بهینه‌سازی مولکول ساخته شده است. در مطالعات پیش بالینی، اثر ضد توموری گسترده ای در رده های سلولی متعدد و اثربخشی قوی در دوزهای پایین در مدل های حیوانی نشان می دهد. همچنین فراهمی زیستی خوراکی مطلوب و حاشیه ایمنی بالا را نشان می دهد. داده های پیش بالینی امیدوارکننده بیشتر از تیم تحقیق و توسعه Insilico برای پیشبرد برنامه به مرحله بالینی حمایت می کند.

ما خوشحالیم که ISM6331، یک مهارکننده جدید pan-TEAD را به عنوان یک راه حل بالقوه برای مقاومت دارویی در بیماران تومور جامد معرفی می کنیم. TEAD اندازه و شکل حفره‌ای ایده‌آل را نشان داد، که برای استفاده از Chemistry42 برای تولید مولکول‌ها در استراتژی کشف دارو مبتنی بر ساختار از دیدگاه ساختاری برای ما مناسب است. در این مورد، دانشمندان ما به طور موثر ترکیب ضربه‌ای را پیدا کردند که TEAD را در دور اول نسل هدف قرار می‌داد. ما متعهد به پیشبرد ترجمه بالینی این برنامه هستیم تا درمان های نوآورانه ای را برای رفع نیازهای پزشکی برآورده نشده ارائه کنیم.”


فنگ رن، دکترا، مدیر عامل و مدیر ارشد علمی Insilico Medicine

تیم تحقیق و توسعه Insilico از پایگاه داده جامع Chemistry42 استفاده کرد، یک مدل تولیدی با ساختار کریستالی TEAD1 ایجاد کرد و در خواص ساختاری TEAD 2-4 از جمله فارماکوفور برای تولید بازدارنده‌های pan-TEAD ترکیب شد. بیش از 6000 مولکول تولید و در 6 سری خوشه بندی شدند که در میان آنها 7 مولکول سنتز و آزمایش شدند و 3 سری موفقیت امیدوارکننده را در دور اول به دست آوردند. بر اساس امتیاز میل ترکیبی، امتیاز تازگی، و اطلاعات پاداش ارائه شده توسط Chemistry42، یک ترکیب سرب در دور دوم از طریق اتصال مولکولی و سایر روش‌های بهینه‌سازی به دست آمد که منجر به ISM6331 شد.

الکس ژاورونکوف، دکترا، موسس و مدیر عامل Insilico Medicine، گفت: «جدید بودن و بهترین پتانسیل ISM6331 نشان‌دهنده کاملی از قابلیت‌های هوش مصنوعی Insilico است، با توجه به اینکه این مولکول بر اساس داربست جدید تولید شده توسط Chemistry42 است.» اینسیلیکو این مزیت را دارد که نه تنها در شیمی، بلکه در زمینه زیست شناسی و مطالعات بالینی نیز متخصص است و ما آماده هستیم تا با استفاده از هوش مصنوعی و رباتیک خطوط لوله بیشتری را در آینده به طور موثر پیش ببریم.

Insilico از زمان تأسیس در سال 2014، پیشرفت‌هایی را در تلاقی فناوری‌های پیشرفته، از جمله هوش مصنوعی، شیمی مولد، زیست‌شناسی مولد و محاسبات کوانتومی، و ارائه به عموم از طریق مقالات دانشگاهی و پیشرفت تحقیق و توسعه دارو به دست آورده است. اخیراً، Insilico در BIO International 2023، بزرگترین گردهمایی بیوتکنولوژی جهان، با مجموعه جامع بیش از 30 برنامه، شامل 3 دارایی بالینی، و همچنین نمایش پلت فرم یکپارچه کشف داروی هوش مصنوعی خود، Pharma.AI، ارائه کرد.

منبع : news medical

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Home
Account
shop
Cart
Search